KERATYNA – RATUNEK DLA WŁOSÓW

keratyna ratunek dla włosów

Chcemy cieszyć się na co dzień piękną fryzurą. Myjemy włosy często, układamy, suszymy. Używamy najróżniejszych kosmetyków i przyrządów do stylizacji. Niestety często bywa tak, że pielęgnacja w rezultacie niszczy nasze pasma i coraz trudniej o ładny wygląd włosów. Na ratunek przyjść nam wtedy mogą kosmetyki z keratyną.

Czym jest keratyna?

Keratyna to białko, które stanowi główny budulec włosa. W kosmetykach fryzjerskich używa się hydrolizowanej keratyny, pochodzącej z wełny owczej. Hydrolizat jest rozpuszczalny w wodzie, więc łatwo penetruje strukturę włosa. Jest w bardzo wysokim stopniu podobny do keratyny w ludzkim włosie, wiąże się z nią, odbudowując braki i ubytki. W efekcie włosy stają się miękkie i sypkie, mocne, elastyczne i lśniące. Wyglądają zdrowo i pięknie.

Kosmetyki z keratyną – dla kogo?

Wskazaniem do stosowania kosmetyków z keratyną jest nadmierna łamliwość włosów, ich przesuszenie, skłonność do puszenia, trudność w układaniu, brak połysku i objętości, matowy wygląd. Na produktach keratynowych skorzystają też osoby o włosach cienkich i delikatnych. Zdolności regeneracyjne keratyny sprawiają, że regularne stosowanie zawierających ją kosmetyków przywraca włosom piękno. Włosy cienkie i delikatne stają się mocniejsze i mniej wrażliwe na szkodliwe działanie otoczenia. Zniszczone włosy mają szansę się odbudować. Warto sprawdzić kosmetyki z keratyną w Hurtowni Artykułów Fryzjerskich Magnolia.

Kosmetyki z keratyną – jak stosować?

Keratynę znajdziemy na rynku w najróżniejszych kosmetykach – szamponach, odżywkach, maskach, serum, jedwabiach. W zasadzie stosowanie już choćby jednego z tych produktów regularnie, daje świetne rezultaty. Trzeba jednak pamiętać, że nie należy keratyny nakładać na włosy częściej niż raz w tygodniu. Przeciążenie włosów sprawi, że efekt będzie odwrotny, włosy nie będą wyglądać ładnie. Dodatkowo, trzeba zapytać się siebie, a jeszcze lepiej skonsultować temat z fryzjerem, czy w ogóle potrzebujemy pielęgnacji keratynowej włosów. Zdrowym włosom może to nawet zaszkodzić.

Prostowanie keratynowe

Bardzo popularnym zabiegiem z użyciem keratyny jest prostowanie keratynowe. Zalecane jest, aby przeprowadzać je w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Keratynowe prostowanie włosów sprawia, że fryzura jest gładka, pasma nawilżone i lśniące. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że w tym zabiegu używa się bardzo gorącej prostownicy. Jest to niekorzystne dla włosów zniszczonych.

Keratyna może być ratunkiem dla Twoich włosów, gdy próbowałaś już wszystkiego, by zregenerować pasma. Wybierając produkty warto zasięgnąć opinii profesjonalnego fryzjera, który dobierze specjalnie do twoich potrzeb odpowiednie kosmetyki z keratyną. Będziesz mogła wreszcie cieszyć się zdrowo wyglądającą fryzurą.

Related posts

Leave a Comment