Moda, elegancja i wygoda na plaży dzięki klasycznemu tankini

tankini 2

Plaża już dawno zmieniła się ze zwykłego miejsca wypoczynku nad wodą w prawdziwy wybieg modowy. Królują na nim przede wszystkim panie, które już nie tylko chcą się czuć w swoich strojach kąpielowych wygodnie i swobodnie, ale też elegancko i stylowo. Niewątpliwie ogromnym ułatwieniem w pogodzeniu tych czterech cech jest tankini, czyli rodzaj stroju dla pań, który zapewnia komfort noszenia, a jednocześnie świetnie wygląda na każdej z nich.

Tankini, czyli zawsze w zgodzie z modą

Jeśli weźmie się pod uwagę trendy modowe z ostatnich paru lat, to widać wyraźnie, że dwuczęściowe stroje kąpielowe zdobywają znaczącą przewagę nad jednoczęściowymi. Taka opcja plażowa jest po prostu modniejsza, a przy tym daje naprawdę duże możliwości wyboru pomiędzy różnymi modelami. Klasyk, czyli majtki i stanik, można swobodnie zamieniać na szorty, majtki figowe, bokserki, krótkie spodenki, koszulki czy topy. Wśród tego ogromnego miszmaszu strój kąpielowy tankini prezentuje się bardzo nowocześnie ze względu na to, jak efektywnie łączy krótkie figi z koszulką, która może przybierać niemal dowolne wzory. To rozwiązanie dla kobiet, które czują się zbyt odkryte i obdarte z prywatności w zwykłym stroju dwuczęściowym. Tradycyjne modele tankini bazują na najprostszych krojach, ale nietrudno znaleźć takie, które przyciągną uwagę na dłużej z racji swojej niebanalnej struktury, ciekawych rozwiązań krawieckich i umiejętnego podkreślenia walorów sylwetki.

Swoboda plażowego ubioru

tankini 1

A to właśnie ze względu na nią stroje kąpielowe tankini cieszą się tak dużą popularnością. Z jednej strony bowiem podkreślają to, co chce się pokazać na plaży, w tym wydłużają optycznie nogi, a z drugiej mogą pomóc w umiejętnym ukryciu wystającego brzuszka (np. w okresie po ciąży) czy defektów wizualnych takich jak blizny i znamiona. Noszące je kobiety są ze sobą zgodne, że tego typu dwuczęściowe stroje kąpielowe zapewniają im większą swobodę noszenia. Mogą się czuć dobrze we własnym ciele na plaży pełnej ludzi, nie krępować podczas opalania, spacerów czy nawet kąpieli w wodzie. Dodatkowo tankini ze względu na swój krój jest opcją o wiele wygodniejszą od stroju jednoczęściowego, gdy chce się nabrać trochę opalenizny. Dobrze zaprojektowany pozwala na równomierne łapanie promieni słonecznych bez pozostawiania białych i nieopalonych śladów. Pomaga w tym elastyczne wiązanie na ramionach, na szyi lub z tyłu pleców, które umożliwia bezproblemowe przesuwanie sznureczków, aby uniknąć tego typu niespodzianek.

Elegancja w każdym rozmiarze

Takie stroje kąpielowe dla kobiet mają też jeszcze jedną ważną cechę, która zdecydowanie wpływa na ich popularność. To uniwersalność nie tylko kroju i wzoru, ale też rozmiaru. O ile w opcjach jednoczęściowych coś dla siebie znajdą panie z nadwagą, o tyle w kostiumach dwuczęściowych już nie. Tymczasem tankini kategorycznie łamie ten schemat i udowadnia, że waga nie ma żadnego znaczenia. W stroju Bombardina można czuć się wygodnie i swobodnie, a przy tym wyglądać naprawdę elegancko i stylowo na każdej plaży. Figi z wysokim stanem ukryją niechciane defekty na udach, a góra stroju (top, wiązana koszulka, bluzka ze sznureczkami) skutecznie zatuszuje tych kilka niechcianych kilogramów. Modele tego typu występują w różnych odsłonach wizualnych: mogą różnić się typem wiązania, rodzajem topu z odsłoniętymi lub zasłoniętymi plecami lub ramionami. Zazwyczaj góra stroju cechuje się jednolitym kolorem, a dół zdecydowaną feerią wielu barw lub wzorów. I to właśnie dzięki tej różnorodności każda z pań z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Related posts

Leave a Comment