Glany. Co powinieneś o nich wiedzieć?

glany na zamówienie

Jak wiadomo każdy z nas na co dzień nosi inne buty. Jedni wolą standardowe sportowe czy po prostu trekingowe. Wiele uzależnione jest także od tego gdzie ich na co dzień używamy i w jakim celu. Jednym z rodzajów butów są glany. Są to również buty. Zatem co je wyróżnia? Przede wszystkim są ze skóry i cechuje je spora waga – są dosyć ciężkie. W sklepach znajdziemy glany o różnej liczbie oczek. Na przykład glany dziesięciooczkowe to takie, które posiadają dziesięć dziurek na sznurówki, a więc całkiem sporo.

Glany – informacje

Trzeba wiedzieć i być świadomym tego, że glany zakłada się dość długo, a na pewno dużo czasu zajmuje ich wiązanie. Waga to ok. 1 kg. Najczęściej jest to jednak mniej. Co warto wiedzieć są one zazwyczaj czarne, a bardzo rzadko kolorowe. W niektórych przypadkach sięgają one nawet do kolan. Często są wzmacniane na palach oraz na kostkach przy pomocy specjalnej blachy przez co automatycznie stają się twardsze i masywniejsze. Najczęściej glany męskie i glany damskie noszone są przez nieco odmienne grupy subkulturowe. Jednak nie tylko, bo korzystają z nich także służby mundurowe czy harcerze, a nawet osoby, które na co dzień pracują w warsztatach czy różnego rodzaju halach fabrycznych.

Glany wyglądają inaczej niż reszta butów

Warto zwrócić uwagę na to, iż glany odróżniają się swoim wyglądem dość znacząco względem reszty obuwia noszonego na ulicy przez większość społeczeństwa. Można powiedzieć, że właśnie te wspomniane nieco odmienne subkultury wręcz nie wyobrażają sobie wyjścia na ulicę w innych butach niż glany. Jak wcześniej było napisane zazwyczaj są one czarne, ale może zmieniać się kolor sznurówek, który będzie mówił nam np. kto jakiego rodzaju muzyki lubi słuchać. W dodatku kolor sznurówek może być czymś co świadczy o przekonaniach politycznych danej osoby. Tak więc jak widać nawet poprzez sam kolor sznurówek możemy dowiedzieć się sporo o danej osobie na ulicy, która ma na stopach glany. W dzisiejszych czasach bez problemu możemy kupić glany w normalnych sklepach obuwniczych. Decydując się na zakup glanów warto zwrócić uwagę na jakość i rodzaj materiału z którego są wykonane. Wszak jest to rodzaj obuwia, który musi być idealnie dopasowany do użytkownika. W przeciwnym razie noszenie ich będzie mało komfortowe a wręcz nieprzyjemne. Idealna opcja to glany na zamówienie według własnych upodobań. Korzystając z tej opcji będziesz mógł wybrać przede wszystkim rozmiar i wysokość glanów oraz ich kolorystykę a także dodatki jak np. klamry, ocieplenie czy zamek błyskawiczny.

Related posts

Leave a Comment