Co to jest nanoplastia włosów?

fryzjer mokotów

Mimo rosnącego trendu na podkreślanie falowanych i kręconych włosów, wciąż nie brakuje chętnych kobiet do trwałego prostowania włosów. Prostowanie zwykłą prostownicą jest niesamowicie szkodliwe dla włosów, nie mówiąc już o tym, że jest czasochłonne.

Keratynowe prostowanie włosów było jedyną opcją na długotrwałe i bezpieczne prostowanie włosów. Jednak od jakiegoś czasu pojawiła się dla niego alternatywa, czyli nanoplastia.

Nanoplastia włosów — co to jest?

Nanoplastia to rewolucyjny i bezpieczny zabieg pozwalający na skuteczne wyprostowanie włosów na długie miesiące. Usługa ta już od paru lat jest popularna w zagranicznych salonach fryzjerskich, a na polski rynek trafiła z początkiem 2019 roku. Na czym jednak dokładnie polega ten zabieg i czym różni się od keratynowego prostowania włosów?

Fryzjerzy z Salonu Urody Impress wyjaśniają, że najważniejsza różnica pomiędzy nanoplastią a keratynowym prostowaniem włosów to brak formaldehydów w produktach potrzebnych do wykonania nanoplastii (więcej na ten temat: https://impress.waw.pl/fryzjerstwo.php). Dzięki temu jest to zabieg o wiele bezpieczniejszy dla włosów. Może on być wykonany nawet u osób z chorobami skóry i u kobiet w ciąży, co nie jest możliwe w przypadku keratynowego prostowania włosów.

Jak przebiega nanoplastia?

Prostowanie włosów za pomocą nanoplastii trwa od 3 do nawet 6 godzin. Na świeżo umyte włosy (bez odżywki) nakładany jest preparat do nanoplastii, którego głównym składnikiem jest karbocysteina oksoacetamidowa. Na głowę nakładany jest czepek, a po około godzinę należy zmyć preparat wodą i wysuszyć włosów.

Następnie trzeba wyprostować włosy specjalną prostownicą. Ten właśnie etap zajmuje najwięcej czasu, gdyż każde pasmo musi zostać wygładzone od 5 do nawet 15 razu (zależy to od siły skrętu i grubości włosa).

Po prostowaniu prostownicą myje się włosy łagodnym szamponem bez SLS i nakłada się maskę. Efekt jest widoczny od razu po wysuszeniu włosów i utrzymuje się nawet do pół roku.

Gdzie można wykonać nanoplastię włosów?

Nanoplastia jest stosunkowo nowym zabiegiem, jak na polski rynek, dlatego można ją wykonać jedynie w najlepszych salonach, w których pracuje specjalistycznych fryzjer. Mokotów w Warszawie to jedno z miejsc, którym usługa nanoplastii pojawiła się najwcześniej w Polsce, dlatego na pewno można tam znaleźć fryzjerów z największym doświadczeniem.

Warto zaznaczyć, że nanoplastia rozjaśnia włosy nawet o 3 tony. Może być ona świetną alternatywą dla kobiet, które regularnie rozjaśniają włosy lub chcą zdekoloryzować włosy.

Leave a Comment