Energetyczna wiosna

Kobiety uwielbiają ten moment, kiedy wreszcie przychodzi wiosna i czas na zmianę garderoby, fryzury, makijażu. Wiosenna lekkość bytu to najdoskonalszy stan ducha! Budząca się do życia przyroda zdecydowanie sprzyja.

Nieskazitelnie piękna cera

Nadejście nowej pory roku zawsze wiąże się z koniecznością wymiany części stosowanych przez nas kosmetyków, w tym głównie podkładu i różu. Zimą nasza skóra musiała zmagać się z zimnym wiatrem, mrozem, ogrzewaniem czy mocnym słońcem odbijającym dodatkowo swoje promienie od śniegu, co spowodować mogło jej przesuszenie. Wiosną zadbaj zatem o jej regenerację, używając na przykład nawilżającego podkładu o lekkiej konsystencji. Alternatywą dla podkładów płynnych mogą być te o lekkiej konsystencji musu, mające właściwości kryjące. Jeśli jednak chcesz uzyskać bardzo delikatne krycie, użyj kremu tonującego, pełniącego rolę kremu nawilżającego i podkładu zarazem. Kosmetyk najlepiej nakładać dłońmi, dzięki czemu lepiej będzie się wchłaniał w skórę oraz pozwoli na dokładne rozprowadzenie, szczególnie na linii żuchwy i przy włosach. Piękna, wypoczęta cera to podstawa dobrego wyglądu i samopoczucia.

Rozkwit kobiecości

Przypatrując się modelkom na wybiegach najznakomitszych projektantów i stylistów, można stwierdzić bezsprzecznie, że jednym z wiodących trendów w makijażu nadchodzącego sezonu będą czerwone usta. Jeżeli zastanawiasz się, jaki odcień czerwieni wybrać, to podpowiadamy, byś zdecydowała się na tę klasyczną. Chcesz wyróżniać się z tłumu? Dobierz pomadkę w odcieniu czekoladowej czerwieni lub w barwach koralowych czy purpurowych, a nawet kilku podobnych do siebie odcieni, tak by uzyskać efekt cieniowanych ust. Modne będzie wykończenie całkiem matowe lub bardzo „szkliste”. Pamiętaj jednak, że matowe pomadki lub błyszczyki mogą podkreślać suchą skórę na ustach, dlatego wcześniej zadbaj, by były one gładkie i nawilżone. Kolejny trend w makijażu wiosennym podkreśla istotę zalotnego spojrzenia. Makijażyści co sezon powracają do makijażu w stylu „kociego oka”. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ makijaż ten jest swego rodzaju klasyką oraz ma wiele wiernych fanek stosujących go na każdą okazję. Nowością na wiosnę będzie przede wszystkim zastosowanie różnych kolorów kredek czy eye-linerów, zdecydowane przedłużenie malowanej kreski, a nawet namalowanie dwóch linii jedna nad drugą.

Zajrzyj również na bloga www.aniaradzi.pl

Related posts

Leave a Comment