Zrób swoją własną torebkę.

Ceny ręcznie robionych torebek przyprawiają o zawrót głowy. Ręczna praca jest kosztowna, ponieważ w wykonanie torebki wkłada się serce, zaangażowanie pracę i pomysły. Rynek handmade kwitnie, kreatywniejsze panie na swoich wyrobach zarabiają całkiem niezłe pieniądze. Dziś przekonamy Cię, że i Ty możesz sama uszyć sobie torebkę.

Przykładowe rodzaje torebek, które możesz sama wykonać:

  • filcowe
  • wieczorowe
  • miejskie
  • na zakupy
  • torebki z filcu

Tworzenie torebek filcowych jest banalnie proste, jednak niezbędne będą pewne umiejętności krawieckie. Wszystkie materiały kupisz w pasmanterii lub w sklepie internetowym. Do prostej torebki z filcu potrzebny Ci będzie duży kawałek filcu w dowolnym kolorze, nici, klej krawiecki lub szewski oraz zamek błyskawiczny. Wytnij dwa równe kawałki materiału, następnie je zszyj. Dodatkowo możesz je obszyć dekoracyjnym szwem, na przykład z muliny lub cienkiej wełny. Jeśli chcesz, by torebka nie była całkiem prosta, naszyj lub przyklej kolorowe gotowe aplikacje lub wytnij szablon z filcu w innym kolorze. Drugim etapem pracy jest wszycie pasków, które w zależności od twoich potrzeb mogą być krótsze lub dłuższe. Paski również mogą być filcowe, ale wówczas będą mniej trwałe. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie łańcuszka lub skórzanego paska. Ostatnim elementem jest wszycie zamka, co może być najtrudniejszą częścią zadania. Jeśli sprawia Ci trudność albo wiesz, że nie potrafisz wszywać zamków, zamontuj guziki zatrzaskowe lub wszyj klapę. Torba gotowa!

Torebka wieczorowa

Również możesz wykorzystać filc, ale bardziej elegancka będzie satyna lub koronka. Torebkę wieczorową jest znacznie trudniej wykonać samodzielnie, ale jest możliwe. Popatrz, które modele podobają się Ci się najbardziej i spróbuj zaprojektować własną, całkiem podobną. Przykładowo weź sztywną tekturę i wytnij szablony, które staną się wzorem dla Twojej torebki. Następnie obszyj satyną lub inną tkaniną. Wieczorową torebkę możesz także wykonać ze starej nieużywanej torebki, którą jesteś w stanie poświęcić. Wykorzystaj jak najwięcej materiałów, powycinaj je i zszyj. Jako pasek wykorzystaj ładny gruby łańcuszek. Torebkę wieczorową warto ozdobić cekinami lub innymi błyskotkami. Pamiętaj, że niezwykle ważna jest staranność. Niedbale zszyte skrawki materiału nie stworzą ładnej torebki, którą będzie można zabrać na wieczorowe wyjście. Wręcz przeciwnie, szkoda twojej pracy i czasu.

Torba na zakupy

Stworzenie torebki na zakupy wiąże się z ideą ekologii oraz recyklingu. Możesz wykorzystać dłonie wszystko, co masz w domu, zarówno stare sukienki, bluzki, ręczniki, koce itp. warto się zabawić i stworzyć oryginalną i zabawną torebkę. I już nie będziesz musiała kupować gotowych torebek, ani brać plastikowych jednorazówek.

Do dzieła!

Innym kreatywnym pomysłem na torebkę jest skorzystanie z rękodzieła naszych babć, czyli robienie na drutach. Torebki robione na drutach są klimatyczne i bardzo modne, ale niestety niezbyt trwałe. Na pewno nie możesz jej zabrać na deszcz lub śnieg, ponieważ nasiąkną wilgocią. Pamiętaj, że ręcznie robione torebki nie gwarantują takiej samej jakości, co sklepowe. Pierwsze modele raczej nie będą idealne, ale nie zrażaj się. Tworzenie torebek to świetny pomysł na zagospodarowanie wolnego czasu i zajęcie się nowym hobby.

Related posts

Leave a Comment